O piekarni

Piekarnia Dąbrowscy

Piekarnia Dąbrowscy jest firmą rodzinną. Tradycję zawodu piekarza w naszej rodzinie rozpoczął mój dziadek Seweryn Dąbrowski urodzony w 1906 roku. Po zdaniu egzaminów czeladniczych rozpoczął działalność w 1928 roku w Starych Babicach, w tym samym miejscu, gdzie obecnie mieści się nasza firma. Okres tuż po wojnie do połowy lat 50-tych to najtrudniejszy czas w dziejach naszej firmy.

Z powodu braku surowca w czasie wojny i restrykcji wobec prywatnych przedsiębiorców w okresie stalinowskim piekarnia działała z przerwami. Mimo przeciwności losu kontynuował pracę, uzyskując w 1952 roku dyplom mistrzowski w zawodzie piekarza. W 1958 roku piekarnia została wyposażona w nowoczesny jak na tamte czasy piec ceramiczny i mieszałkę do ciasta, zastępując ręczne wyrabianie.

W 1963 roku, mój ojciec Jerzy Dąbrowski zdaje egzamin czeladniczy i rozpoczyna wspólnie z dziadkiem. W latach 80-tych zostaje wybudowany nowy budynek, w którym do dnia dzisiejszego odbywa się produkcja pieczywa. Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniu klientów urozmaicamy nasz asortyment, przy czym pozostajemy wierni zasadom produkowania pieczywa bez konserwantów i na naturalnym zakwasie. Ta właśnie receptura nadaje mu niepowtarzalny smak i aromat, po który każdego dnia wracają nasi Klienci.

Nasze pieczywo dostarczamy do kilkudziesięciu odbiorców, w tym do sklepów patronackich i firmowych.